WordPress topluluğunda kötü amaçlı yazılım temizleme ve hassas güvenlik açığı bildirimlerini gözden geçirme konusunda birçok farklı çözümle karşılaşabilirsiniz. Biz tüm bunları ve daha fazlasını WordPress güvenlik hizmeti olarak sunabilmekteyiz. Site güvenliğinde önde gelen çözümleri sunarak, müşterilerimize WordPress’in güvenliğini sağlama konusunda yararlı ipuçlarını sunuyoruz.

Eksiksiz WordPress güvenliğinin maliyeti çok fazla olabilmektedir. Ancak biz müşterilerimize uygun maliyetli çözümler sunmak için çaba gösteriyoruz. WordPress içerik yönetim sistemleri arasında en popülerden birisi olduğu için bilgisayar korsanlarının daima hedefindedir. Bu yüzden, etkili koruma, sürekli tarama ve sınırsız iletişim imkanı gibi olanaklarla müşterilerimize güvenlik hizmet sunmaya hazırız.

Ana güvenlik sorunu açık kaynaklarda değildir. Çünkü temel WordPress uygulamaları katılımcıların sürekli kontrolü altındadır. Ancak, tüm WordPress eklentileri ve temaları bu kadar katı bir inceleme sürecine dahil edilmezler. Saldırıya uğrayan sitelerin içerisinde kolayca yararlanılabilecek birçok WordPress kodunun varlığı söz konusudur.

WordPress etkin yönetim ve bakım ile daha güvenli hale getirilebilir. Yapılması gerekenler, eklentileri ve temaları düzenli olarak güncellemek, güçlü şifreler kullanmak ve yedeklemeler yapmaktır. En iyi güveni, site güvenliğinin üç unsurunu kapsayacak araçları ve süreçleri birleştirerek katmanlı bir yaklaşımdan yararlanmaktır. WordPress güvenlik hizmetimiz ile size bu konuda yardımcı olabiliriz.

Profesyonel WordPress Güvenlik Hizmeti

WordPress güvenliği konusunda göz önünde bulundurulması gereken üç önemli unsuru markamızın bir parçası haline getirmiş durumdayız. Bu sayede yeni ve ortaya çıkan WordPress güvenlik tehditlerinden haberdar olabilmekteyiz. Profesyonel ekiplerimiz WordPress site güvenliği konusunda tutkulu, güvenilir ve uzman ekibimiz dünya standartlarını sürekli takip etmektedir.

 • Günlük Bulut Yedekleri: Bulut altyapısını kullanarak sitenizin yedeği her gün güvenli bulut deposunda saklanmaktadır. Herhangi bir şey olursa, kolay erişim ve tek tıklamayla yedekleme için çekirdek dosyalarınızı uzak bir konumda saklamayı tercih etmekteyiz.
 • Güvenli Şifre Kullanımı: Bir botun brute force saldırısı yoluyla sitenize erişmesinin neredeyse imkansız olduğundan emin olmak için yönetici kullanıcı adlarını kontrol ederiz. Ayrıca yeni kullanıcılara zayıf şifreler kullanmak yerine güçlü şifreler kullanmalarını öneririz.
 • Günlük Kötü Amaçlı Yazılım Taraması: Siteniz, bilinen ve yeni kötü amaçlı yazılımlar, her türlü kötü amaçlı kod ve potansiyel arka kapılar için otomatik olarak günlük bir biçimde taranmaktadır. Eğer taramalarımız bir şey bulursa ekibimiz etkinlenmiş olan dosyaları derhal düzelteceklerdir.
 • SSL Sertifikası: Bir SSL sertifikası kurulmasını öneririz. URL’niz https ile başlayacak, sitenizdeki tüm veriler şifrelenerek iletilecek ve sitenize gelen ziyaretçiler kendilerini güvende hissedeceklerdir.
 • Veritabanı Koruması: Ekibimiz sitenizin veritabanı üzerinden eklenen SQL enjeksiyon saldırılarından koruyacaktır. Bu saldırı yöntemi sık karşılaşılabilen bir yöntemdir. Dolayısıyla bu yöntem karşısında güvenlik çözümleri sunmak gerekmektedir.
 • Gerçek Zamanlı Kontrol: Siteleri gerçek zamanlı olarak saldırı girişimleri açısından izleriz. Bu da herhangi bir güvenlik sorununa derhal yanıt verebilmemizi mümkün kılar. Böylece, bireysel tehdit düzeyine bağlı olarak güvenliği gerektiği gibi sıkılaştırma şansına sahip olabiliriz.
 • Brute Force Koruması: Giriş URL’lerinizi değiştiririz, güçlü şifreler kullanmanızı teşvik ederiz, bir güvenlik duvarı kurarız ve otomatik IP engellemeyi etkinleştirmeyi tercih ederiz. Böylece Brute Force saldırısıyla sitenize erişim sağlanmasını olabildiğince zorlaştırmış oluruz.
 • Güvenlik Duvarının Kurulması: Bir güvenlik duvarı kurmak, bilgisayar korsanlarını ve spam gönderisi yapanları uzak tutmanın en iyi yollarından biridir. Bu, şüpheli trafiği sitenizden uzak tutmak için en etkili engelleme seçeneklerini kapsayan bir çözümdür.
 • IP Takibi: Belirli konumlardan gelen trafiği önlemek için akıllı ağ engellemesi uygularız. Bir kişi başlangıç paneline veya dosyalarınıza bir kereden fazla erişmeye çalışırsa IP adreslerini kilitleyecek bir çözüm sunarız.

Güvenilir ve Uzman WordPress Güvenlik Hizmeti

WordPress’in en son sürümünü çalıştırmak ve güçlü şifreler kullanmak sitenizi güvende tutmak yeterli gibi görünebilir. Ancak bazen ekstra hamleler ve çalışmalar yapmak gerekmektedir. Saldırıya uğramış bir WordPress sitesi, işletme gelirinize ve itibarınıza ciddi zararlar verebilir. Güvenlik ihlal edilirse, bilgisayar korsanları kullanıcı bilgilerini veya şifreleri alabilecek ve kötü amaçlı yazılım yükleme şansına sahip olacaktır.

 • Özel Giriş URL’si: Eğer isterseniz WordPress paneline giriş URL’nizi /wp-admin yerine /secilecek-isim olarak değiştirebiliriz. Böylece bilgisayar korsanlarının ve botların giriş URL’nizi kolay bir biçimde bulmalarına engel olabiliriz.
 • Sahte Google Tarayıcılarını Engelleme: Bazı kötü amaçlı kodlar, Google’ın gerçek botlarını taklit ederek güvenlik sistemlerini kandırmaktadırlar. Koruma sistemimiz farkındadır ve bu tür tarayıcıların sitenizi taramalarına izin vermemektedir.
 • Yorum Spam Filtresi: Önemsiz yorumları günlük olarak temizleriz, sitenizi ve kontrol panelinizi düzenli tutarız. Ayrıca veritabanı üzerinde hız ve SEO için çeşitli optimize çalışmaları gerçekleştiririz.
 • Haftalık Eklenti ve Tema Taraması: Dosyaların WordPress deposundaki orijinal halleriyle eşleşiyor olduğundan emin olmak için çekirdek, tema ve eklenti dosyalarını haftalık olarak tararız.
 • Günlük Veritabanı Kontrolü: Sitenizin en yüksek hızda çalışmasını sağlamak için WordPress veritabanı üzerinde günlük genel temizlik işlemleri gerçekleştirebiliriz.
 • DNS Değişikliği Uyarısı: Sitenizi günlük olarak gerçekleşen DNS değişiklikleri için tararız. Bu potansiyel olarak sitenizin kapalı kalmasına neden olabilir. Bu nedenle düzenli olarak DNS değişikliklerini izlemek oldukça önemlidir.
 • Etkin Olmayan Eklenti Kontrolü: Güncel olmayan herhangi bir eklenti, devre dışı bırakılmış olsa bile arka kapı potansiyelinde rol oynayabilecektir. Düzenli olarak kullandığınız eklentileri inceleriz ve aktif olarak kullanmadığınız programları kaldırırız.

WordPress siteniz ne kadar güvenli? Sitenizin, dosyalarınızın ve kullanıcılarınızın güvende olmasını sağlamak için herhangi bir şey yapıyor musunuz? Bu konuda hiçbir şey yapmıyorsanız potansiyel müşterilerinizi ve satışlarınızı sabote ediyor olabilirsiniz. WordPress uzmanı ekibimizle size bu konuda yardımcı olabiliriz. Sitenizin güvenlik gereksinimlerini karşılamak üzere özelleştirilebilecek kapsamlı WordPress güvenlik hizmetleri sunabiliriz.