WordPress hosting sağlayıcınızın, özellikle hizmetlerinde yeni olmanız durumunda standartlara uygun olmadığını keşfetmiş olabilirsiniz. Kendinizi bu durumda bulursanız mevcut WordPress sitenizi farklı bir hosting firmasına taşımayı düşünebilirsiniz. Ancak WordPress site taşıma işleminin sağlam bir plana ihtiyacınız olacaktır.

Basitçe söylemek gerekirse, bir WordPress site taşıma işlemi, bir WordPress kurulumunu işlevselliğini etkilemeden bir sunucudan diğerine taşıma işlemidir. WordPress site taşıma işlemini gerçekleştirmek için çok çeşitli sebeplere sahip olabilirsiniz. Fakat genel olarak bu işlemi yapmak için en geçerli nedenler şunlardan oluşmaktadır:

  • Daha iyi bir hosting sağlayıcısına geçmek. Bu bağlamda daha iyi bir şey farklı anlamlara gelebilmektedir. Örneğin, daha düşük fiyatlı bir hosting hizmetini tercih etmek veya daha hızlı yüklenme süreleri sunan bir hosting hizmetinden yararlanmak istiyor olabilirsiniz.
  • Yerel bir ortamda yer alan WordPress sitenizi yayınlamak için onu canlı bir sunucuya taşımak isteyebilirsiniz.
  • Bir WordPress sitesini, bir alt alan adından ana dizine taşımayı düşünebilirsiniz.

Bu sebeplerden hangisi söz konusu olursa olsun WordPress site taşıma işleminin karmakarışık dünyasıyla karşı karşıya kalırsınız. Bunun için bir WordPress geliştiricisi ile çalışmak veya ondan destek almak isteyebilirsiniz. Mevcut koşullar dahilinde en iyi WordPress site taşıma hizmetlerinden birini arıyorsanız doğru yerde olduğunu bilmelisiniz.

Profesyonel WordPress Site Taşıma Hizmeti

WordPress site taşıma hizmetimizde amacımız aksama süresini minimumda tutmaktır. Aksama süreniz, alan adınızın DNS’nin ne kadar sürede aktif olacağına bağlıdır. Başka bir ifadeyle, dünya çapındaki ISS düğümlerinin, kayıtlarınızı alan adınızın yeni DNS bilgileriyle güncellemesi için geçen süreye bağlıdır. Bu normalde dünyanın neresinde olduğunuza bağlı olarak 24-48 saat arasında sürmektedir.

Bu gerçekleştikten yola çıkarak genelde WordPress site taşıma hizmetini hedef kitlenizin en az etkin olduğu saatlerde gerçekleştirmeye çalışırız. Genelde hafta sonları birçok işletme için en ideal dönemdir. Ancak bunu analitik verilerinin incelenmesi yoluyla tespit ederiz. Böylece sitenizin minimum aksama süresine sahip olarak taşınmasını sağlayabiliriz.

  • Sitenin Yedeklenmesi: Her zaman önce güvenliği düşünürüz. Sitenizi yeni hosting sağlayıcısına aktarmadan önce çekirdek, tema, eklenti dosyaları ve veritabanı dahil olmak üzere WordPress kurulumunuzun tam yedeğini alırız.
  • Site Transferi: Sitenizi tamamen yedekledikten sonra geçiş işlemindeki bir sonraki adım veritabanı ve dosyalar gibi niteliklerin yeni hosting sağlayıcısına aktarmak olacaktır.
  • Alan Adının Güncellenmesi: Site dosyalarınızı yükledikten ve veritabanı verilerini içe aktardıktan sonra alan adınızın yeni hosting sağlayıcınıza yönlendirmek için DNS ayarlarınızı güncellemeye başlarız.
  • Yeniden Yapılandırma: Aynı alan adını kullanmaya devam edecekseniz, sitenizi yeni hosting sağlayıcınız ile çalışacak şekilde yeniden yapılandırmak oldukça hızlı bir iştir. Ancak, yeni bir alan adına yani yeni bir markaya ihtiyaç duyuyorsanız süreç biraz daha uzun sürebilecektir.

Sorunsuz WordPress Site Taşıma

WordPress sitenizin taşıma işlemi göründüğü kadar basit değildir. Tasarım, veritabanı, içerik ve eklentiler dahil olmak üzere iş yapılırken dikkat edilmesi gereken çeşitli unsurlar vardır. WordPress site taşıma hizmetimizden faydalanmanız durumunda içiniz rahat olabilir. Çünkü deneyimli WordPress geliştiricileri ile çalışarak daha verimli bir çalışma gerçekleştirmiş olursunuz.

WordPress site taşıma işlemi en üst düzeyde uzmanlık ve tecrübe gerektirir. Herhangi bir teknik yönünün dikkate alınmaması, başarısızlığa, büyük aksamalara ve kalıcı veri kaybına neden olabilir. Bu durum sizin işinize büyük bir zarar verebilecektir. Bizimle çalışmayı tercih etmeniz durumunda WordPress sitenizin kusursuz bir şekilde taşınacağından emin olabilirsiniz.

  • Farklı Hosting Hesabına Site Taşıma: Birçok farklı ve iyi nedenden dolayı insanlar genelikle hosting hizmetlerini değiştirmek isterler. Bunu yaptıkları zaman WordPress sitelerinin bir noktadan diğer noktaya taşınması gerekmektedir. Bu işi tam olarak yapmakta yılların deneyimine sahibiz.
  • Paylaşımcı Sunucudan VPS’e Geçiş: Siteniz daha büyük bant genişliğine ihtiyaç duyuyorsa onun bu ihtiyacını karşılamak zorunda olduğunuzu bilmelisiniz. Bunun için paylaşımlı sunucuda yer alan WordPress sitenizi VPS’e taşımanız gerekmektedir. Bu işlemi sorunsuz bir şekilde yapabiliriz.

Bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğumuz 300’den fazla WordPress site taşıma işleminin ardından size yardımcı olmak için hazırız. Mevcut bir sitenizi taşımak isteyebilir, sitenizi farklı bir adla yeniden yayına almak isteyebilir veya yepyeni sitenizi taşımak istiyor olabilirsiniz. Size bu konuda en etkili ve en verimli çözümü sunmaya hazırız. Bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.