Proje Sürecimiz

Tanımlama

Projenin başlangıcında işinizi anlamaya çalışırız. Bu sayede ihtiyacınız olan amaç ve hedefleri tanımlarız. İşinizle ilgili birçok farklı soru yöneltiriz. Proje dahilinde işinizin durumu, hedef kitle, mevcut sistemin incelenmesi ve gözden geçirilmesi, sorunların tespiti, tasarım ve stil tercihlerinin değerlendirilmesi, sizi başarıya ulaştıracak ölçümlerin belirlenmesi gibi farklı alanları ilgilendiren bu sorular iş sürecimizin temel nitelikleridir.

Bu araştırma süreci sayesinde ihtiyacımız olan tüm bilgileri elde edebilir ve tanımlamaları gerçekleştirerek işin tüm paydaşlarına sunarız. Sizin onayınızı aldıktan sonra bir sonraki adıma geçmeyi düşünürüz.

Tasarım

Tasarım çalışmasını başlatmanın en ideal yolu bir çalışma grubu oluşturmaktır. Bu çalışma grubunda beyin fırtınası gerçekleştiririz, tüm düşünceleri, fikirleri ve görüşleri bir araya getiririz. Bu sayede beklentileri kolayca ve daha isabetli olacak bir şekilde belirleyebiliriz. Bu bizim için sıçrama tahtası görevini görmektedir.

Kendi bilgimiz ve becerilerimiz dahilinde tasarımlarımızı ortaya koyarız. Daha sonra ise bunları incelenmesi ve onaylanması için sunarız. Tasarımlar özgün nitelikler içermektedir. Bu nedenle istenilen mükemmel sonuca ulaşmak için bu tasarımlar hakkında yapıcı geri bildirim almayı ve müşterinin fikrine başvurmayı gerekli görmekteyiz.

Geliştirme

Proje kapsamı, stil, site haritası ve görsel tasarım onay aldıktan sonra sistemi oluşturmak için istediğimiz verileri elde etmiş oluruz. Her şeyi bir bütün haline getirme konusunda uzman olan ekibimiz sayesinde çalışmalarımızı gerçekleştirebiliriz. Arayüz, grafik ve içerik bileşenlerini temel sistem yapısıyla bir araya getiririz.

Yaptığımız geliştirme çalışmasının incelenmesi için sunucularımız yardımıyla bir örnek site oluştururuz. Böylece müşterinin siteyi incelemesini sağlarız. İnceleme esnasında onların eleştirilerini, geri bildirimlerini ve değerlendirmelerini alarak çalışmalarımızı iyileştiririz.

Test Aşaması ve İçerik

Hazırladığımız site test aşaması için sunucularımız yardımıyla müşteriye sunulduktan sonra onların siteyi, fonksiyonlarını ve içeriğini test etmesi için teşvik ederiz. Girilmesi gereken içerikleri yerleştirir ve eklenmesi gereken fonksiyonları dahil ederiz. Bununla birlikte müşterilerin sistemi kullanabilmeleri için bilgilendirir ve bir anlamda onlara eğitim veririz.

Bu noktada müşteri ile işbirliğine gideriz ve sistemin hedeflenen tüm gereksinimleri karşılaması konusunda yeterli olmasını sağlamaya çalışırız. Gerekli kontrollerimizi gerçekleştirerek sistemin projede tasarlandığı şekilde işlediğinden emin oluruz.

Projenin Başlatılması

Sizden onay aldıktan sonra siteyi gerçek sunucusuna yerleştirir ve her şeyin düzgün bir biçimde çalışıp çalışmadığını kontrol ederiz. Site analizlerinin takip edildiğinden emin olmak için tüm kontrolleri gerçekleştiririz. Sitenin hedeflerinin ve anahtar performans göstergelerinin izlendiğinden emin olmak isteriz.

Son olarak inceleme ve değerlendirme amacıyla müşteri ile bir görüşme ayarlarız. Bu görüşme vasıtasıyla her şeyin düzgün bir biçimde çalıştığından emin olmaya çalışırız. Bununla birlikte daha farklı çalışmalara gerek olup olmadığını belirlemek için değerlendirme kapsamını genişletiriz.

Destek

Site yayınlandıktan sonra destek rolümüzü ortaya koyarız. Garanti süresi kapsamında oluşabilecek sorunlara müdahale ederiz ve gerekli düzenlemeleri gerçekleştiririz.

Bunun yanında düzenli aylık güncellemelerden, aylık destek kontratlarına ve acil durum müdahalelerine kadar birçok farklı seviyede destek hizmeti sunabiliriz.